Publiczna Szkoła Podstawowa w Czarnej

Udział uczniów w konkursach, turniejach i przeglądach - rok szkolny 2020/2021*

 

* Kształcenie na odległość (uogólniając) od 26.10.2020 r. – 31.05.2021 r.  w związku z pandemią COVID – 19

Lp.

Nazwa konkursu, przeglądu, turnieju

Zdobyte miejsce

Imię i nazwisko ucznia

Nauczyciel - opiekun

MIĘDZYNARODOWE

1.

-

-

-

-

OGÓLNOPOLSKIE

1.

Konkurs na opowiadanie/bajkę dotyczącą bezpieczeństwa ruchu drogowego zorganizowany przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego

Rozstrzygnięcie – wrzesień 2021 r.

Anna Kizior

Jerzy Ostręga

  2.

IV Ogólnopolski Konkurs J. Niemieckiego „Lust out Lesen”

laureat

finalistka

Jan Para

Anna Para

Małgorzata Pękala

3.

Ogólnopolski konkurs j. niemieckiego

zorganizowany przez Goethe-Institut Krakau  w ramach projektu „DENK”

III miejsce

Jan Para

Małgorzata Pękala

4.

Konkurs Geologiczno – Środowiskowy: Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro pod hasłem „Tajemniczy Świat Jaskiń” - finał regionalny części plastycznej XXII edycji

nagroda

Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego

Wiktor Kleszcz

Anna Para

5.

Ogólnopolski Konkurs Sieci sklepów „Biedronka” pod nazwą „Gang Fajniaków”

nagroda

Filip Lada

Jan Kleszcz

Marta Cygan

6.

XI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci pod hasłem: „Bezpiecznie na wsi mamy – 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”

udział

Wojciech Pieróg

Antoni Pieróg

Jolanta Róg, Rodzice

7.

III Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Na początku była miłość – moja rodzina”

udział

kl. 3a, 3b

Marta Czaja, Jolanta Róg

WOJEWÓDZKIE

1.

Konkurs przedmiotowy z j. niemieckiego organizowany przez KO w Rzeszowie

 laureat

laureat

Anna Para

Jan Para

Małgorzata Pękala

2.

Konkurs przedmiotowy z informatyki organizowany przez KO w Rzeszowie

laureat

Maciej Woźniak

Jerzy Ostręga

3.

„I Podkarpacki Quiz Wiedzy o Mediacjach” – VI Kongres Mediatorów Szkolnych i Rówieśniczych zorganizowany przez Podkarpackie Centrum Mediacji

laureaci

Julia Kuta, Anna Para, Karolina Skubel, Oliwia Ćwiok, Maja Mysona, Olga Jensz

Katarzyna Zielińska

4.

„Są gdzieś okna, które cały czas płoną”

udział

Noelia Dobrowolska

Katarzyna Sidor-Bukowska

5.

III Wojewódzki Konkurs Literacki „ Wolność jest w nas. Ku pamięci żołnierzy wyklętych”

udział

Nikodem Stawarz

Paulina Barnaś

6.

Wojewódzki konkurs plastyczny „Chroń środowisko – pokoloruj marzenia”

udział

Aleksandra Szwed

Dorota Charchut

7.

Wojewódzki konkurs plastyczny „Kwiaty w rękodziele artystycznym”

udział

Bartłomiej Ryznar

Dorota Charchut

POWIATOWE

1.

Powiatowy Konkurs j. niemieckiego dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych „Einfach FIT IN Deutsch”; II edycja

I miejsce

 

Anna Para

Małgorzata Pękala

2.

„ Znam zasady bezpiecznych zachowań i unikam wypadków” – konkurs organizowany przez KRUS – Placówka Terenowa w Dębicy

I miejsce

II miejsce

III miejsce

Emilia Lebowa

Julia Olszewska

Wojciech Piróg

Magdalena Łączak, Marta Czaja, Jolanta Róg

3.

I Powiatowy Konkurs „Mama, matula, mateńka”

udział

 

Aleksandra Maślanka,

Gabriela Słota

Magdalena Mikosz

GMINNE

1.

Gminny konkurs wiedzy o Irlandii i Św. Patryku – konkurs z j. angielskiego

I miejsce

 

Julia Kuta

Mirosława Kubicka

2.

„Co drzewo widziało” – Konkurs Gmin Dorzecza Wisłoki

udział

Noelia Dobrowolska

Katarzyna Sidor-Bukowska

3.

„Zakładka do książki” – gminny konkurs plastyczny

I miejsce

wyróżnienie

Aleksandra Kleszcz

Julia Kania

Marta Cygan

SZKOLNE

1.

„Najpiękniejsze serduszko walentynkowe” -   konkurs plastyczny

udział

Kl. 3b: Dominik Kramarczyk, Nikola Krawczyk, Emilia Kubicka, Wojciech Pieróg, Oliwia Baran;

Kl. 3a: Miłosz Pękala, Emilia Lebowa, Emilia Grzyb, Dominik Daniel, Wiktor Rębacz, Nikola Lada, Jakub Szygut

Jolanta Róg, Marta Cygan

2.

„Do serca przytul psa, weź na kolana kota…” – konkurs fotograficzny

udział

Kl. 0-3

Katarzyna Ciężadło, Szkolny Klub Wolontariatu

3.

„Nie używam!” – konkurs profilaktyczny dla uczniów klas 4-8. Papierowy projekt koszulki zachęcającej do nie stosowania używek

I miejsce

 

wyróżnienie

Noelia Dobrowolska

Daria Malec

Lena Urban

Wychowawcy klas, Dorota Charchut, Paulina arnaś

4.

„Dzień języka polskiego” – konkurs tematyczny

udział

Kl. 7b

Katarzyna Sidor-Bukowska

5.

„Czapka Świętego Mikołaj” – konkurs plastyczny

udział

kl. 4-8

SU, Dorota Charchut, Anna Para

6.

„Wszyscy wszystkim ślą życzenia” – konkurs na kartkę bożonarodzeniową

udział

kl. 4-8

SU, Dorota Charchut, Anna Para

7.

Nowatorskie ukazanie tradycji drzewka bożonarodzeniowego – konkurs na podłaźniczkę

udział

Kl. 4-8

SU, Dorota Charchut, Anna Para

8.

„Ziemi na ratunek” - ekowlepka

udział

Kl. 4-8

SU, Dorota Charchut, Anna Para

9.

„Najsympatyczniejszy logopedzik” - szkolny konkurs na logopacynkę

nagroda

 

wyróżnienia

Julia Kania kl. 0, Kamila Galus kl 2a, Eliza Skowron kl. 6b;

Karol Czajka kl. 0, Julia Olszewska kl. 3a

Marta Cygan

10.

„Mój przyjaciel Miś” – konkurs plastyczny kl. 0

wyróżnienie

Kl. 0ab

Monika Bieszczad, Katarzyna Ciężadło

11.

„Rusz Globusem” – konkurs na reklamę słowną zachęcającą do zbiórki nakrętek i baterii lub hasło antyśmieciowe.

udział

Kl. 4-8

SU,  Dorota Charchut, Anna Para

Konkursy przedmiotowe organizowane przez KO w Rzeszowie – rok szkolny 2020/2021*

Lp.

Rodzaj konkursu

Etap szkolny – ilość uczniów

Etap rejonowy – ilość uczniów

Etap wojewódzki – ilość uczniów

Miejsce

w woj. etapie konkursu

1.

Konkurs z języka polskiego

1

-

-

-

2.

Konkurs z języka niemieckiego

2

2

2

Anna Para – laureatka,

 Jan Para - laureat

3.

Konkurs z języka angielskiego

9

-

-

-

4.

Konkurs matematyczny

3

-

-

-

5.

Konkurs chemiczny

5

-

-

-

6.

Konkurs historyczny

5

-

-

-

7.

Konkurs informatyczny

4

1

1

Maciej Woźniak - laureat

8.

Konkurs biologiczny

1

-

-

-

9.

Konkurs geograficzny

1

-

-

-

10.

Konkurs fizyczny

2

-

-

-

Razem

33

3

3

3 laureatów

 

Udział uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Czarnej w akcjach, imprezach,

programach edukacyjnych w roku szkolnym 2020/2021*

* Kształcenie na odległość (uogólniając) od 26.10.2020 r. do 31 maja 2021 r.  w związku z pandemią COVID – 19

Lp.

Nazwa akcji, imprezy, programu

Nauczyciel - opiekun

Uwagi

1.

Realizacja szkolnych projektów, programów, innowacji:

„Program dla szkół”

Marta Markowicz

-

Realizacja zadań wynikających z przynależności do Sieci Szkół Promujących Zdrowie

 Monika Bieszczad

-

„Moje dziecko idzie do szkoły”

Magdalena Mikosz

-

„Trzymaj formę”

Marek Wulkowicz

-

„Czyste  powietrze wokół nas” – program realizowany w kl. 0

Monika Bieszczad

-

„Akademia Bezpiecznego Puchatka” – ogólnopolski program eduk., kl. 1

Jolanta Orzechowska

-

„Radosny uśmiech , Radosna przyszłość” – program realizowany w kl. 2

Marta Lada

-

„Bieg po zdrowie” – program realizowany w kl. 4

Zofia Knych

-

„Szkoła w terenie” - innowacja

Marek Wulkowicz, Agnieszka Mądry-Ukowska

-

Ogólnopolski program „Dzieci Uczą Rodziców”

Katarzyna Zielińska

-

Ogólnopolski program „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”

Katarzyna Zielińska, Marta Cygan

-

Ogólnopolski projekt edukacyjny dla przedszkoli i klas 1-3 „Serdeczna karteczka”

Marta Cygan

-

2.

Akcje ekologiczne:

„Wiosna na kolorowo” – akcja proekologiczna – organizacja tygodnia kolorów w szkole

Ewelina Kramarczyk-Ćwiok, wychowawcy klas 4-8

-

„Dbajmy o środowisko, a ono zadba o nasze zdrowie” -  Dzień Ziemi w oddziałach przedszkolnych

Katarzyna Zielińska, Marta Cygan

-

„Ziemi na ratunek” – ekovlepka w ramach obchodów Dnia Ziemi

SU, Dorota Charchut

-

„Szkoła na pTAK” – całoroczne działania na rzecz przyrody; udział w akcji „Czarnieńska noc sów”

Ewelina Kramarczyk-Ćwiok, Szkolny Klub Wolontariatu

-

 „STOP! Nie wypalaj – nie zabijaj! – budzenie świadomości ekologicznej i idei ochrony środowiska

Szkolny Klub Miłośników Zwierząt, Katarzyna Zielińska, Małgorzata Pękala – przedst. OSP w Czarnej, wych. kl. 0ab

-

 „Zwierzęta i rośliny chronione w Polsce” – wystawa prac plastycznych

Szkolny Klub Miłośników Zwierząt, wych. kl. 0ab – Katarzyna Ciężadło, Monika Bieszczad

 

-

„Dzień Pszczoły’

Marta Cygan

-

3.

„My dla innych” – działalność charytatywna Szkolnego Klubu Wolontariatu oraz Szkolnego Klubu Miłośników Zwierząt:

„Góra Grosza” - Udział w ogólnopolskiej akcji  charytatywnej – zbiórka pieniężna

Szkolny Klub Wolontariatu, SU

-

„Nakręć się pozytywnie” – zbiórka nakrętek plastikowych dla Oliwki i Nikoli

Szkolny Klub Wolontariatu, wychowawcy kl. 1-8

-

 „Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz” - Współpraca z Domem Pomocy dla osób niepełnosprawnych intelektualnie w Tarnowie oraz Caritas Czarna; przekazanie prezentów

Ewelina Kramarczyk-Ćwiok, Szkolny Klub Wolontariatu

-

Akcja charytatywna na rzecz 29 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Magdalena Łączak, Szkolny Klub Wolontariatu

-

„Pola Nadziei 2021” – akcja na rzecz Fundacji Podkarpackiego Hospicjum dla dzieci w Rzeszowie

Ewelina Kramarczyk-Ćwiok, Szkolny Klub Wolontariatu

-

„Pomagamy bo chcemy” – zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska Brzozowe Ranczo w Dębicy

Katarzyna Ciężadło, Monika Bieszczad

-

„Choinka dla ptaków” – ekokarmniki dla ptaków

Katarzyna Ciężadło, Monika Bieszczad

-

 

„Akcja #Dzień szpilek” – pomoc małym wojownikom z Kliniki Onkologicznej „Przylądek Nadziei”

Ewelina Kramarczyk-Ćwiok, Szkolny Klub Wolontariatu

-

 

Akcja pn.; „Pokolorujemy edukację kubańskich dzieciaków”

Ewelina Kramarczyk-Ćwiok,  ks. Tomasz Kulig, Szkolny Klub Wolontariatu

-

4.

Imprezy środowiskowe:

Święto buraczka i jabłka”

Marta Cygan, Paulina Barnaś, Anna Para, Katarzyna Zelińska

-

„Noc namiotów” – w ramach innowacji „Szkoła w terenie”

Koordynatorzy innowacji – n-le wych. fiz., wychowawcy kl. 4-8

-

„Pieszo lub rowerem do szkoły” – tygodniowa akcja w ramach innowacji „Szkoła w terenie”

Koordynatorzy innowacji, wychowawcy klas

-

5.

 

 Akademie okolicznościowe, uroczystości, spotkania tematyczne, warsztaty:

Wrzesień 1939 – akademia upamiętniająca 81 rocznicę wybuchu II wojny światowej

Marek Wulkowicz, Małgorzata Pękala, Krzysztof Kajpust

-

„Otwiera się przed nami ciekawa księga świata” – uroczyste pasowanie na uczniów klas pierwszych

Magdalena Mikosz, Jolanta Orzechowska, Rodzice

-

Pasowanie na czytelnika –  przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej.

 Paulina Barnaś - bibliotekarz

-

14 października – uroczysta akademia z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej

Beata Sasak, Zofia Knych, Krzysztof Kajpust

-

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja - zdalnie

Agnieszka Mądry-Ukowska

-

102 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę - zdalnie

Mirosława Kubicka, Anna Para

-

Ogólnopolska Akcja „Szkoła do hymnu” ( kl. 0 - stacjonarnie, klasy starsze – zdalnie)

 Katarzyna Zielińska, Marta Cygan;

nauczyciele kl. 1-8

-

Jasełka bożonarodzeniowe „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś…” – uroczystość przygotowana przez uczniów kl. 2

Marta Lada, Marta Cygan, Katarzyna Zielińska

-

„Serce za odwagę” – ogólnopolska akcja wykonywania kartek bożonarodzeniowych dla powstańców warszawskich.

SU, D. Charchut, A. Para

-

„Cyberprzemoc” – pogadanka profilaktyczna on-line

Katarzyna Zielińska

-

„Twoja zdrowa dieta” – prelekcja dietetyka

Katarzyna Zielińska

-

Prelekcja o zdrowym odżywianiu przeprowadzone przez pielęgniarkę szkolną dla uczniów kl. 1-3

pielęgniarka szkolna, Katarzyna Zelińska,

-

Bal karnawałowy w oddziale przedszkolnym

Katarzyna Zelińska, Marta Cygan

-

„Bądźmy czujni! Depresja w czasie nauki zdalnej” - prezentacja

Katarzyna Zelińska

-

„Dzień Rodziny” – uroczystość przygotowana przez uczniów kl. 2

Marta Lada, Katarzyna Zelińska

-

„Powitanie wiosny” – przedstawienie w wykonaniu oddziału przedszkolnego

Marta Cygan

-

„Bezpieczna droga do szkoły” Spotkanie najmłodszych z policjantem

Marta Lada, wychowawcy klas I-III

-

Spotkanie z Mikołajem – kl.0ab

Monika Bieszczad, Katarzyna Ciężadło

-

„Światowy Dzień Pluszowego Misia 2020”

Monika Bieszczad, Katarzyna Ciężadło

-

„Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami” - akcja#chellengeniebieskiemotyle2021; celem akcji jest poszerzenie świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom.

Marta Cygan

-

„Kampania reklamowa pod hasłem: „Mamy tę moc! – pokonamy koronawirusa”.

Wychowawcy klas 4-8

-

„Owocowo-jogurtowe tygodnie w naszej szkole” – całoroczna akcja ogólnoszkolna

SU, Dorota Charchut, Anna Para

-

„Wyjątkowi przyjaciele” akcja czytelnicza w kl. 0 prowadzona we współpracy z bibliotekarzem; poznawanie książek, których bohaterami są zwierzęta

Katarzyna Ciężadło, Monika Bieszczad, Paulina Barnaś – bibliotekarz, Szkolny Klub Miłośników Zwierząt

-

6.

Inne działania:

Kampania wyborcza pod hasłem: „Chciałabym/Chciałbym, aby w tym roku ..” – inicjatywy kandydatów dotyczące działalności SU

Opiekunowie SU

-

„Walentynki – dniem dobrych uczuć”

SU, Dorota Charchut, Anna Para

-

„Mistrzowie nauki” – stała ekspozycja ścienna

Marta Cygan, Paulina Barnaś

-

Dzień Chłopaka - dniem krawata i muchy

SU

-

Udział w akcji IPN - u

Wychowawcy klas, SU

-

Akcja „Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami” – kl. 0

Marta Cygan

-

Uroczyste obchody Dnia Dziecka Połączone z Dniem Sportu

Koordynatorzy innowacji „Szkoła w terenie”, nauczyciele wych. fiz., wychowawcy klas I-VIII

-

Dzień Dziecka z wodzirejem w oddziałach przedszkolnych

Marta Cygan

-

Pociąg na piątkę

Katarzyna Zielińska

-

Słoik dobrych myśli

Katarzyna Zielińska

-

Światowy Dzień Kota

Katarzyna Zielińska

-

Dzień dinozaura

Katarzyna Zielińska

-

Dzień Strażaka

Katarzyna Zielińska

-

Dzień Kosmosu

Katarzyna Zielińska

-

„II Szkolny Dzień Życzliwości” – obowiązkowy żółty element stroju

Paulina Barnaś, Marta Cygan, Katarzyna Zielińska

-

21 listopada – „Szkolny Dzień Życzliwości i Pozdrowień”

SU, Dorota Charchut, Anna Para

 

„Słoik dobrych myśli”

Katarzyna Zielińska

-

„Szczęśliwy numerek”

Opiekunowie SU, wych. klas

-

„Vademecum pierwszej pomocy” – przypomnienie zasad bezpiecznego spędzania wakacji

Wychowawcy klas

-

„Dzieci@kisieci@ki” – rysunki uczniów kl. 1-3 pn,” Jestem bezpieczny w sieci”, oddział przedszkolny – malowanka dot. bezpiecznego korzystania z Internetu, „Młodzi@kisieci@ki” – opracowanie plakatu pt. „Szanujmy się w sieci”/nakręcenie filmiku pt.: „Jak bezpiecznie korzystać ze smartfona/Internetu?”

Wychowawcy klas 1-3

Wychowawcy klas 0

Wychowawcy klas 4-8

-

„Atrakcyjne zawody” - galeria atrakcyjnych zawodów wg naszych uczniów

Zespół ds. doradztwa zawodowego

-

Wyjście na cmentarz wojenny – kl. 0

Katarzyna Zielińska

-

„Chroń siebie, wspieraj innych” – wszystko o koronawirusie

Marta Cygan, Paulina Barnaś

 

eBiblioteka – kartki z kalendarza i codziennik biblioteczny w okresie nauczania zdalnego

 Paulina Barnaś - bibliotekarz

-

„Dla tych, którzy oddali życie za ojczyznę” – sprzątanie cmentarza, złożenie wiązanek i zapalenie zniczy na grobach żołnierzy.

 Opiekunowie SU, wych. klas

-

„Bezpieczne ferie zimowe”

wychowawcy klas

-

„Wakacyjne przestrogi”

wychowawcy klas

-

7.

 Wyjazdy, wycieczki:

(w związku z pandemią COVID – 19 wiele zaplanowanych na ten rok szkolny wycieczek zostało odwołanych)

 

Wycieczka uczniów kl. 2 do Koła Łowieckiego TROP w Machowej

Marta Lada, Katarzyna Zielińska

-

„Ruch to zdrowie” – cudze chwalicie, swego nie znacie” – zorganizowanie wycieczki rowerowej lub pieszej połączonej ze zwiedzaniem ciekawych miejsc w najbliższej okolicy.

Jerzy Ostręga, Agnieszka Mądry-Ukowska – wycieczka rowerowa kl. 5;

Marek Wulkowicz, Mirosława Kubicka – wycieczka piesza kl. 6ab

-

8e4814906398ab0a36d20bc2a47d0763.jpg
ea5f3f6b68e2ef937c8b6d192f9ebc27.jpg
e22e8c4861cb2b23c6f16c5fb0802c9f.jpg
db024a28be28cbeeda2c6e53970e3f3e.jpg
80d7767962aff3513497015c045aa266.jpg
3e785efaf9faea189f04b62c9489fc40.jpg