Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Czarnej w roku szkolnym 2017/18 brali udział w kilkudziesięciu konkursach, przeglądach, zawodach i turniejach.
Ich największe osiągnięcia przedstawiono poniżej.

Konkursy, przeglądy i turnieje GIMNAZJUM

Lp.

Nazwa konkursu, zawodów

Nazwa zespołu, klasa, imię i nazwisko ucznia

Miejsce na szczeblu szkoły, gminy, powiatu, województwa,  kraju

Nauczyciel - opiekun

Uwagi

Konkursy międzynarodowe

1.

W hołdzie Tadeuszowi Kościuszce – przyjacielowi ludzkości”– międzynarodowy konkurs zorganizowany wspólnie przez Kosciuszko Heritage w Sydney, Komitet Kopca Kościuszki w Krakowie, Polską Fundacją Kościuszkowską w Warszawie oraz The Kosciuszko Foundation w Nowym Jorku (konkurs literacko-plastyczny).

Justyna Oszust

II miejsce

Elżbieta Prus

Rozstrzygnięcie konkursu we wrześniu 2017r. z ubiegłego roku szkolnego

Konkursy ogólnopolskie

2.

XI Ogólnopolska Liga Mistrzów BRD.

Przemysław Szot Szymon Toczyński Kamil Waśko

III miejsce zespołowo

Jerzy Ostręga

 

3.

XLI Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Przemysław Szot Szymon Toczyński Kamil Waśko

II miejsce zespołowo

 

Jerzy Ostręga

I miejsc na etapie powiatowym i wojewódzkim

4.

„Jan Paweł II – Papież – Słowianin” – IX edycja ogólnopolskiego konkursu wiedzy o czasach i osobie Karola Wojtyły.

Natasza Murtaś

udział

ks. Piotr Tajak

 

5.

Polska, moja ojczyzna – konkurs plastyczny

Emilia Petela Daria Żołądź Gabriela Zbaraza

udział

Elżbieta Prus

nagrody rzeczowe

6.

Na stulecie niepodległości – modlitwa za ojczyznę” – konkurs literacki.

Michalina Bieszczad

udział

Elżbieta Prus

 

7.

„Nie spal się na starcie” – ogólnopolski konkurs dla młodzieży na krótki filmik będący akcją społeczną przeciwko nikotynizmowi zorganizowany przez Fundację Aflofarm.

Emilia Petela Gabriela Szygut

rozstrzygnięcie w lipcu 2018r.

Katarzyna Zielińska Barbara Socha

 

Konkursy wojewódzkie

8.

XXV Wojewódzki Młodzieżowy Konkurs Krajoznawczy pn. „Poznajemy Ojcowiznę”.

Emilia Petela Daria Żołądź

III miejsce

Elżbieta Prus

 

9.

XVIII Piknik Geograficzny zorganizowany przez Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika w Tarnowie.

Anna Kutrzuba Michał Socha

XVI miejsce

Elżbieta Prus

 

Konkursy powiatowe

10.

„Salon Poetycki Petrycego” – powiatowy konkurs poetycki zorganizowany przez LO im. Sebastiana Petrycego w Pilźnie.

Wiktoria Nykiel

I miejsce

Barbara Socha

 

11.

„Ciekawe miejsca oraz niezwykłe i wybitne postacie w powiecie pilzneńskim” – konkurs literacki zorganizowany przez  LO im. Sebastiana Petrycego w Pilźnie.

Joanna Ryznar

I miejsce

Elżbieta Prus

 

12.

 „Wielka Niepodległa 2018” – konkurs literacki  zorganizowany przez Starostwo Powiatowe i I LO w Dębicy.

Michał Socha

I miejsce

Elżbieta Prus

 

13.

„Praca moich marzeń” – konkurs fotograficzny i literacki zorganizowany przez Zespół Szkół nr 4 w Dębicy w ramach IX Dnia Kariery.

Konrad Kusek

 Aleksandra Miazga

Wiktoria Sasak

wyróżnienie - konkurs fotograficzny

udział - konkurs lit.

udział- konkurs lit.

Elżbieta Prus

 

14.

 „Mechanik we wspomnieniach”  - konkurs literacki zorganizowany przez Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy.

Emilia Petela

udział

Elżbieta Prus

 

15.

Międzygimnazjalny konkurs języka angielskiego zorganizowany przez Zespół Szkół Ekonomicznych w Dębicy.

Anna Kutrzuba

 

V miejsce

Mirosława Kubicka

 

16.

„Młodzież zapobiega pożarom” – turniej wiedzy pożarniczej zorganizowany przez Komendę Powiatową Straży Pożarnej w Dębicy.

Filip Wrzos

udział

Ewelina Kramarczyk - Ćwiok

I miejsce – etap gminny

17.

„Honorowe krwiodawstwo w rysunku i w wierszu” – konkurs zorganizowany przez Oddział Rejonowy PCK w Dębicy.

Klaudia Mazur

Michał Socha

udział

Dorota Charchut

 

18.

„Bezpieczne wakacje 2018” – konkurs plastyczny zorganizowany we współpracy z SANEPID-em w Dębicy.

Aleksandra Miazga Wiktoria Nykiel

udział

Dorota Charchut

 

19.

„Dogoń matematykę” – konkurs zorganizowany przez II LO w Dębicy.

Filip Cyboran Konrad Kusek Szymon Toczyński Patrycja Chęciek

IV miejsce

 udział

Marta Pach

 

20.

XIII Powiatowy konkurs piosenki angielskiej zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 3 Dębicy.

zespół „On Time”: Aleksandra Miazga Michalina Bieszczad Gabriela Szygut

III miejsce

Krzysztof Kajpust

 

Konkursy gminne

21.

„Gminny Konkurs Lingwistyczny” zorganizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową w Żdżarach.

Michalina Bieszczad – język angielski Barbara Puzon – język polski Mateusz Mędrzycki – język niemiecki

II miejsce

Mirosława Kubicka

Barbara Socha

Wojciech Głowacki

 

22.

„Gminny konkurs polskiej piosenki” zorganizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową w Róży.

Gabriela Kozak

Aleksandra Miazga

II miejsce

udział

Krzysztof Kajpust

 

23.

„Szopka bożonarodzeniowa” – gminny konkurs plastyczny zorganizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową w Jaźwinach.

Wiktoria Nykiel

Gabriela Zając

wyróżnienie

III miejsce

Dorota Charchut

 

24.

„Koszyk wielkanocny” -  gminny konkurs plastyczny zorganizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową  w Jaźwinach.

Aleksandra Miazga

I miejsce

Dorota Charchut

 

 Konkursy szkolne

25.

„Gimnazjaliści bajki piszą” – konkurs literacki dla klas II gimnazjum o tytuł „Najlepszego Bajkopisarza” i statuetkę „Złotego Pióra”.

 Rozalia Ćwiok

Wiktoria Gawiec

Nikola Borek

Oliwia Żołądź

Gabriela Zbaraza

Gabriela Szygut

Oskar Mikosz

Paweł Knych

Kacper Dybowski

Michalina Bieszczad

Aleksandra Kuszela

Gabriela Kuszela

Joanna Ryznar

I miejsce

wyróżnienia

pozostali uczniowie

Barbara Socha

 

26.

„Mistrz Interpretacji Poezji” - międzyklasowy konkurs wiedzy i umiejętności polonistycznych                    o statuetkę i tytuł „Mistrza Interpretacji”.

Barbara Puzon

Natasza Murtaś

Oliwia Żołądź

Gabriela Zbaraza

Nikola Borek

Wiktoria Gawiec

Kinga Zięba

Adrian Waśko

Kamil Waśko

Mateusz Wilk

Szymon Lipiński

Daria Żołądź

Emilia Petela

I miejsce

II miejsce

udział

 

Barbara Socha

 

27.

Walentynkowy konkurs recytatorski poezji miłosnej o statuetkę i tytuł „Mistrza Recytacji”.

Emilia Petela

Daria Żołądź

Mateusz Wilk

Aleksandra Kotwa

Maksymilian Lis

Angelika Nykiel

Michał Kolak

Szymon Lipiński

Adrian Waśko

Kamil Waśko

I miejsce

II miejsce

III miejsce

wyróżnienie

wyróżnienie

udział

Barbara Socha

 

28.

„Wiosna wierszem malowana” – międzyklasowy konkurs na  najciekawszą gazetkę klasową oraz strofę wiersza o wiośnie z okazji Światowego Dnia Poezji.

gazetki:

klasa II b i III b

wiersze:

Oliwia Żołądź

Nikola Borek

Wiktoria Gawiec

Gabriela Sasak

Paulina Wstawska

I miejsce

Barbara Socha

 

29.

Biżuteria tekstylna – konkurs artystyczny.

klasy II i III gimnazjum

udział

Dorota Charchut

 

30.

Wiosenny stroik sufitowy – konkurs na dekorację przestrzenną.

 Rozalia Ćwiok

Aleksandra Miazga

Emilia Petela

udział

Dorota Charchut

 

31.

Bryły wokół nas – konkurs plastyczny.

Rozalia Ćwiok

Kinga Zięba

Oliwia Żołądź

udział

Marta Pach

 

32.

„Papież – Słowianin” - szkolne eliminacje do ogólnopolskiego konkursu wiedzy o czasach i osobie Karola Wojtyły.

Natasza Murtaś

Aleksandra Miazga

Patrycja Chęciek

I miejsce

udział

udział

ks. Piotr Tajak

 

33.

 „Ekodomek dla kota”  - konkurs międzyklasowy.

uczniowie SP i G

wyróżnienie dla wszystkich uczniów – impreza w pizzerii

Grażyna Majka-Rogowska

 

34.

Konkursy w ramach programu Erasmus+:
- „Daj śmieciom drugie życie”;
- szkolny konkurs plastyczny na logo  
  projektu Erasmusa+.

ucz. kl. II – III G

Roksana Majka

           udział

       I miejsce

Magdalena Łączak

Marcelina Sztorc

Agnieszka Mądry-Ukowska

 

Konkursy przedmiotowe w roku szkolnym 2017/2018

Lp.

Rodzaj konkursu

Etap szkolny – ilość uczniów

Etap rejonowy – ilość uczniów

Etap wojewódzki – ilość uczniów

Miejsce w woj. etapie konkursu

1.

Konkurs języka angielskiego

8

1

1

Anna Kutrzuba - laureatka

2.

Konkurs historyczny

1

1

-

-

3.

Konkurs informatyczny

7

5

2

Szymon Lipiński - laureat

4.

Konkurs chemiczny

1

1

1

Anna Kutrzuba - finalistka

5.

Konkurs geograficzny

3

-

-

-

6.

Konkurs matematyczny

5

-

-

-

Razem

25

 

8

4

2 laureatów

1 finalistka

Udział uczniów gimnazjum w akcjach, imprezach, programach edukacyjnych w roku szkolnym

Lp.

Nazwa akcji, imprezy, programu

Nauczyciel - opiekun

Uwagi

1.

 Realizacja projektu „Healthy living, ecoacting” w ramach programu Erasmus+ (współpraca szkół z Hiszpanii, Grecji, Łotwy i Polski).

koordynatorzy:

Marcelina Sztorc,

Agnieszka Mądry - Ukowska, Magdalena Łączak

 

2.

Warsztaty poetyckie – impreza pozalekcyjna.

Barbara Socha

 

 

3.

„Jesienne zabieganie” – bieg o Puchar Dyrektora Szkoły.

Jerzy Ostręga

Marek Wulkowicz

współpraca ze środowiskiem lokalnym

4.

Inicjatywa SU „Skrzynka zaufania” .

SU

Katarzyna Zielińska

Mirosława Kubicka

 

5.

Akcja charytatywna na rzecz WOŚP w szkole oraz zbiórka kwestarska w Dębicy.

Magdalena Łączak

 

6.

Warsztaty pn. „Relacje rówieśnicze” przeprowadzone przez psychologa z Centrum Szkoleniowo – Terapeutycznego „Self”                    w Rzeszowie.

Marta Markowicz

współpraca z instytucjami wspierającymi szkołę w wychowaniu

7.

„Techniki zapamiętywania” - warsztaty dla klas II gimnazjum przeprowadzone przez p. Grzegorza Zielińskiego.

Marta Pach

współpraca ze środowiskiem lokalnym

8.

Realizacja zadań wynikających z przynależności do Sieci Szkół Promujących Zdrowie.

Monika Bieszczad

 

9.

Warsztaty chemiczne, spotkanie z doradcą zawodowym i pedagogiem szkolnym – impreza zorganizowana przez II LO w Dębicy.

Magdalena Łączak

 

 

10.

Współpraca z Domem Pomocy dla osób niepełnosprawnych intelektualnie  w Tarnowie.

Mirosława Kubicka

 

 

11.

Udział w akcji ekologicznej „Sprzątanie Czarnej”.

wychowawcy klas

 

12.

Świadomie planuję swoją przyszłość – spotkania z przedstawicielami szkół ponadgimnazjalnych (doradztwo zawodowe).

Elżbieta Prus

Mirosława Kubicka

współpraca ze szkołami ponadgimnazjalnymi z Podkarpacia i Małopolski

13.

Udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Góra Grosza”.

Mirosława Kubicka

SU   

współpraca z Towarzystwem „Nasz Dom”

14.

Udział w akcji charytatywnej „Pola Nadziei”.

Magdalena Mikosz

SU

podziękowanie dla szkoły

15.

„Giełda zawodów” - spotkanie z przedstawicielami różnych zawodów, absolwentami naszej szkoły – doradztwo zawodowe.

Elżbieta Prus

Mirosława Kubicka

współpraca ze środowiskiem lokalnym

16.

Udział w ogólnopolskiej akcji „Zerwijmy łańcuchy!” – akcja w Tarnowie.

Grażyna Majka – Rogowska

wraz z grupą projektową

 

17.

Udział w akcji „Paka dla zwierzaka”.

 

Grażyna Majka – Rogowska wraz z grupą projektową

 

18.

Udział w akcji „Dokarmiamy zwierzęta leśne”.

Grażyna Majka – Rogowska

wraz z grupą projektową

 

19.

Festiwal  Szkolnych Projektów Edukacyjnych - realizacja projektów gimnazjalnych:

a)    „Jak zainteresować uczniów poezją i wyzwolić
       w nich twórcze możliwości?” – język polski,

b)    „Bryły wokół nas” - matematyka,

c)    „Gimnazjum w liczbach” - informatyka,

d)    „Pomagaj! Nie bądź obojętny.” - wolontariat,

e)    „Daj odetchnąć Ziemi” – biologia,

f)     „Moda”

opiekunowie:

Barbara Socha

Marta Pach

Jerzy Ostręga

Grażyna Majka - Rogowska

Agnieszka Mądry - Ukowska

Dorota Charchut

 

20.

„Pamiętamy o tych, którzy odeszli…” - całoroczna opieka nad cmentarzem wojskowym.

Mirosława Kubicka

SU

 

21.

Udział w programie profilaktycznym „Powiedz NIE” Wiesława „Blachy” Błażkiewicza.

Marta Markowicz

 

22.

Walentynkowy konkurs recytatorski poezji miłosnej – impreza pozalekcyjna.

Barbara Socha wraz z grupą projektową

 

23.

Realizacja programu profilaktyki  „Bezpieczna szkoła cyfrowa”  we współpracy z portalem Cyfrowobezpieczni.pl  oraz Stowarzyszeniem Miasta w Internecie, programem finansowanym przez MEN w ramach rządowego programu wspomagania w latach 2015 – 2018 organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach „Bezpieczna+” (apel oraz warsztaty dla uczniów).

Marta Markowicz

 

24.

„Lepsza szkoła” – realizacja programu Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego dla ucz. klas IV – VII.

Beata Sasak

Marta Pach

 

Konkursy, przeglądy i turnieje SZKOŁA PODSTAWOWA

Lp.

Nazwa konkursu, przeglądu, turnieju

Zdobyte miejsce

Imię i nazwisko ucznia

Nauczyciel - opiekun

 OGÓLNOPOLSKIE

1.

XLI Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym (turniej etapowy).

V miejsce (I miejsce w gminie, powiecie i województwie)

Anna Puzon

Wiktoria Igras

Igor Wulkowicz

Eryk Szęszoł

Jerzy Ostręga

2.

XI Ogólnopolska Liga Mistrzów BRD.

IV miejsce

 

Anna Puzon

Wiktoria Igras

Igor Wulkowicz

Eryk Szęszoł

Jerzy Ostręga

3.

„Błogosławiona Karolino świeć nam przykładem” – konkurs plastyczny.

udział

uczniowie klas IV – VII (10 ucz.)

Dorota Charchut

ks. Piotr Tajak

4.

Ogólnopolski konkurs poetycki „Popisz się talentem” zorganizowany przez wydawnictwo Nowa Era.

udział

Olga Jensz

Nikola Boroń

Kornelia Gwiżdż

Marta Cygan

Marta Lada

5.

„Nie spal się na starcie” – ogólnopolski konkurs dla młodzieży na krótki filmik będący akcją społeczną przeciwko nikotynizmowi zorganizowany przez Fundację Aflofarm.

rozstrzygnięcie w lipcu 2018r.

Barbara Toczyńska

Katarzyna Zielińska

Barbara Socha

 WOJEWÓDZKIE

6.

VII Konkurs Pięknego Czytania zorganizowany przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Rzeszowie oraz Polskie Radio Rzeszów.

wyróżnienie

Noelia Dobrowolska

Elżbieta Prus

7.

„Gdy słowa dojrzewają” – VII Podkarpacki Konkurs Twórczości Literackiej zorganizowany przez Zespół Szkół w Jeżowem.

wyróżnienie

Gabriela Zielińska

Jolanta Kwapniewska - Ostręga

8.

„Pomóż ocalić życie bezbronnemu” – konkurs plastyczny.

udział

Weronika Szot

Elżbieta Prus

9.

„Ziemio, nie poddawaj się, ratujemy Cię” – XVI Wojewódzki Konkurs Ekologiczny zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Rudnej Wielkiej.

udział

Aleksandra Kotwa

Weronika Szot

Wiktoria Igras

Weronika Igras

Zofia Knych

Barbara Ozga

 POWIATOWE

10.

 „Pola Nadziei” – kartka pocztowa, konkurs plastyczny i literacki zorganizowane przez Stowarzyszenie Dębickie Hospicjum Domowe.

wyróżnienie

wyróżnienie

udział

Weronika Szot

Olga Jensz

klasy IV a b c

Dorota Charchut

Marta Cygan

Jolanta Kwapniewska - Ostręga

11.

 „As Matematyczny” – powiatowy konkurs matematyczny zorganizowany przez Miejskie Gimnazjum Nr 1 im. Adama Mickiewicza w Dębicy .

laureat

udział

Filip Sutkowski

Maciej Woźniak

Beata Sasak

Marta Pach

12.

XIII Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 3 w Dębicy.

III miejsce

Zespół „On time” w składzie:

Liliana Zdeb

Katarzyna Lada

Gabriela Zielińska

Krzysztof Kajpust

13.

Konkurs polskiej piosenki zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Róży.

wyróżnienie

Duet:
Liliana Zdeb Katarzyna Lada

Krzysztof Kajpust

14.

„Bezpieczne wakacje 2018” - konkurs plastyczny zorganizowany przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Dębicy.

udział

Jakub Wantuch, Angelika Nykiel

Weronika Szot,

Karolina Wstawska

Liliana Zdeb

Julia Janus

Dorota Charchut

15.

„Honorowe krwiodawstwo na rysunku i w wierszu” – konkurs plastyczny zorganizowany przez PCK w Dębicy.

udział

uczniowie klas IV - VI

Dorota Charchut

 GMINNE

16.

Szopka bożonarodzeniowa – konkurs zorganizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową w Starej Jastrząbce.

III miejsce

wyróżnienie

wyróżnienie

wyróżnienie

wyróżnienie

wyróżnienie

wyróżnienie

udział

Oskar Petela

Maksymilian Lis

Tomasz Świerad

Szymon Pękala

Eliza Skowron

Nikola Boroń

Adrian Pieczonka

uczniowie klas IV - VII

Dorota Charchut

 Marta Cygan

Marta Lada

17.

„Wielkanocna pisanka” – konkurs plastyczny zorganizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową w Jaźwinach.

II miejsce

III miejsce

Julia Janus

Angelika Nykiel

Dorota Charchut

18.

Gminny Konkurs Matematyczny  zorganizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową w Czarnej.

I miejsce w kategorii klas II

II miejsce

udział

Olga Wulkowicz

Bartłomiej Ryznar

Kacper Wojciechowski

Michał Krawczyk

Maciej Kubicki, Jan Ciepiela

Kacper Bugaj, Dawid Minda

Franciszek Toczyński

Magdalena Mikosz

Marta Cygan

Marta Lada

 

19.

Gminny konkurs matematyczno – przyrodniczy zorganizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową w Głowaczowej.

wyróżnienie

Angelika Nykiel

Maksymilian Lis

Hubert Tomala

Jakub Stachowicz

Beata Sasak

20.

Gminny konkurs wiedzy czytelniczy.

I miejsce

VII miejsce

IX miejsce

udział

udział

Emilia Papiernik

Lena Nosal

Nikola Boroń

Hanna Szot, Anna Kizior

Milena Lis, Kornelia Gwiżdż

Marta Cygan

Marta Lada

Magdalena Mikosz

21.

Gminny konkurs recytatorski

udział

Wiktor Kleszcz

Bartosz Pekala

Marta Cygan

Monika Bieszczad

22.

 

Gminny konkurs plastyczny „Śnieżna zima zaklęta w bombce” w oparciu o baśnie H.Ch. Andersena.”.

wyróżnienie

Nikola Boroń

Adrian Pieczonka

Marta Cygan

23.

„Tobie mamo…” – gminny konkurs literacki.

 

 

udział

Hanna Szot

Nicole Ciebień

Emilia Piekarz

Adam Piekarz

Magdalena Mikosz

SZKOLNE

24.

„Książka, którą polecam…” – szkolny konkurs literacki.

wyróżnienie

Nikodem Stawarz

Noelia Dobrowolska

Kinga Skowron

Julia Brożyna

Zofia Brożyna

Weronika Igras

Jolanta Kwapniewska - Ostręga

25.

 „Wiosenny stroik sufitowy” – dekoracja przestrzenna.

wyróżnienie

Barbara Toczyńska

Anna Para

Jan Para

Dorota Charchut

 

26.

„Biżuteria tekstylna” – konkurs artystyczny.

udział 

 ucz. klas IV - VII

Dorota Charchut

grupa projektowa ucz. klas II gimnazjum

27.

 

„Moja ulubiona postać bajkowa ” - konkurs plastyczny.

wyróżnienie

Maksymilian Knych

Wiktoria Lis

Kinga Skowron

Maja Mysona

Daria Malec

Joanna Nowak

Dorota Charchut

28.

 

 

„Jesienne poezjowanie” - konkurs literacko - plastyczny dla klas III – V o statuetkę „Herbacianej Róży”.

I miejsce

II miejsce

III miejsce

udział

Zofia Ćwik

Milena Lis

Franciszek Toczyński

Olga Jensz, Daria Malec

Weronika Labak

Magdalena Malec

Eliza Skowron

Krystian Tworek

Karolina Warżała

Lena Nosal

Karolina Myszkowska

Szymon Pękala

Barbara Socha

grupa projektowa ucz. klas II gimnazjum

29.

„Walentynkowy konkurs recytatorski poezji miłosnej” – konkurs dla klas VI – VII o tytuł i statuetkę „Mistrza Recytacji” w formie imprezy pozalekcyjnej.

wyróżnienie

wyróżnienie

udział

Aleksandra Kotwa

Maksymilian Lis

Angelika Nykiel

Barbara Socha

grupa projektowa ucz. klas II gimnazjum

30.

„Wiosna, ach to ty!” – konkurs plastyczny.

I miejsce

II miejsce

II miejsce

III miejsce

III miejsce

wyróżnienie

wyróżnienie

wyróżnienie

wyróżnienie

wyróżnienie

wyróżnienie

udział

udział

udział

Milena Lis

Kamil Kapłański

Wiktoria Sowa

Alicja Ćwik

Hubert Knych

Aleksandra Wantuch

Gabriela Kulas

Miłosz Stachowicz

Zofia Toczyńska

Stanisław Toczyński

Lena Urbanek

Lena Nosal

Nikola Boroń

Olga Jensz

Marta Lada

Magdalena Mikosz

Urszula Buch

Marta Cygan

31.

„Zrób zabawkę dla dzieci ze śmieci” – konkurs plastyczno – techniczny.

I miejsce

II miejsce

Gabriel Łazarski

Konrad Kleszcz

Magdalena Łączak

Agnieszka Mądry – Ukowska

Marcelina Sztorc

32.

„Gratka dla niejadka, czyli jak zdrowo podać przekąski” – konkurs w ramach projektu z realizowanego programu  Erasmus+

I miejsce

 

II miejsce

 

III miejsce

Emilia Kania

Wiktor Derkacz

Gabriel Łazarski

Emilia Kotwa

Miłosz Stachowicz

Anna Kizior

Magdalena Łączak

Agnieszka Mądry – Ukowska

Marcelina Sztorc

33.

„Ekodomek dla kociaka” – konkurs techniczny.

I miejsce

Konrad Kleszcz

Gabriel Łazarski

Leon Grzyb

Grażyna Majka – Rogowska

grupa projektowa ucz. klas II gimnazjum

34.

„As Matematyczny” – szkolny etap konkursu matematycznego.

I miejsce

I miejsce

udział

 

Filip Sutkowski

Maciej Woźniak

Angelika Nykiel

Maksymilian Lis

Eryk Szęszoł

Julia Kuta

Beata Sasak

Marta Pach

Konkursy przedmiotowe

Lp.

Rodzaj konkursu

Etap szkolny – ilość uczniów

Etap rejonowy – ilość uczniów

Etap wojewódzki – ilość uczniów

Miejsce w woj. etapie konkursu

1.

Konkurs z języka polskiego

3

-

-

-

2.

Konkurs z matematyki

8

1

-

-

3.

Konkurs z języka angielskiego

2

-

-

-

4.

Konkurs historyczny

3

-

-

-

5.

Konkurs z języka niemieckiego

2

2

1

laureatka – Anna Para

Razem

18

3

1

-

Udział uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Czarnej w akcjach, imprezach, programach edukacyjnych

Lp.

Nazwa akcji, imprezy, programu

Nauczyciel - opiekun

Uwagi

1.

Realizacja ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Moje dziecko idzie do szkoły” we współpracy z SANEPID-em w Dębicy.

Monika Bieszczad

Urszula Buch

Współpraca z SANEPID-em w Dębicy

2.

Realizacja programu dla szkół podstawowych „Warzywa i owoce w szkole”.

Marta Markowicz

 

3.

Udział w akcji ekologicznej „Sprzątanie Czarnej”.

SU, wych. klas SP

 

4.

Sprzątanie lasu w Jaworniku – akcja ekologiczna połączona z imprezą integracyjną klas VII.

Marcelina Sztorc

Elżbieta Prus

współpraca ze środowiskiem lokalnym

5.

Akcja charytatywna „Pola Nadziei” – zbiórka pieniędzy na Dębickie Hospicjum Domowe.

Magdalena Mikosz

SU

podziękowanie dla szkoły

6.

Współpraca z Domem Pomocy dla osób niepełnosprawnych intelektualnie w Tarnowie.

Mirosława Kubicka

 

 

7.

Udział w ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”

SU

Mirosława Kubicka

współpraca z Towarzystwem „Nasz Dom”

8.

„Jasełka bożonarodzeniowe” – przedstawienie dla społeczności lokalnej.

Jolanta Kwapniewska-Ostręga, Barbara Ozga, Zofia Knych

współpraca ze środowiskiem lokalnym

9.

Zbiórka słodyczy w ramach akcji Caritas.

Marta Lada

współpraca ze środowiskiem lokalnym

10.

„Jesienne zabieganie” – impreza środowiskowa, mini maraton.

Jerzy Ostręga

Marek Wulkowicz

 

11.

„Bieg po zdrowie” – program antytytoniowej edukacji zdrowotnej realizowany w klasach IV.        

Dorota Charchut

współpraca SANEPID-em w Dębicy

12.

Inicjatywa SU „Skrzynka zaufania”.

SU

Katarzyna Zielińska

 

13.

Całoroczna akcja zbierania zakrętek – akcja charytatywna na rzecz osób niepełnosprawnych.

SU

Mirosława Kubicka

 

14.

Całoroczna akcja zbierania karmy dla psów ze schroniska.

Grażyna Majka - Rogowska

 

15.

My dla innych, czyli wychowanie przez wolontariat” – zbiórka zabawek i słodyczy.

SU

Mirosława Kubicka

 

16.

Zbiórka pieniężna na WOŚP – akcja charytatywna.

Magdalena Łączak

 

17.

„Relacje rówieśnicze” – warsztaty dla klas VII przeprowadzone przez psychologa z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Dębicy.

Marta Markowicz

współpraca z PPP

18.

Realizacja programu profilaktyki  „Bezpieczna szkoła cyfrowa”  we współpracy z portalem Cyfrowobezpieczni.pl  oraz Stowarzyszeniem Miasta w Internecie, programem finansowanym przez MEN w ramach rządowego programu wspomagania w latach 2015 – 2018 organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach „Bezpieczna+” (apel oraz warsztaty dla uczniów).

Marta Markowicz

 

19.

Wykonanie kartek świątecznych oraz stroików dla lokalnych instytucji współpracujących ze szkołą.

SU

Mirosława Kubicka

współpraca ze społecznością lokalną

20.

„Gimnazjaliści dzieciom” – akcja SU czytania baśni i bajek.

SU

Mirosława Kubicka

współpraca ze społecznością lokalną

21.

„Z wizytą u przedszkolaków” czytanie wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima oraz zajęcia muzyczno-ruchowo-plastyczne dla dzieci.

Barbara Socha

wraz z grupą projektową ucz. klas II

 

22.

„Lepsza szkoła” – realizacja programu Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego dla ucz. klas IV – VII.

Beata Sasak

Marta Pach

 

23.

Udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Góra Grosza”.

Mirosława Kubicka

SU   

współpraca z Towarzystwem „Nasz Dom”

24.

Udział w programie profilaktycznym „Powiedz NIE” Wiesława „Blachy” Błażkiewicza.

Marta Markowicz

 

 

8e4814906398ab0a36d20bc2a47d0763.jpg
ea5f3f6b68e2ef937c8b6d192f9ebc27.jpg
e22e8c4861cb2b23c6f16c5fb0802c9f.jpg
db024a28be28cbeeda2c6e53970e3f3e.jpg
80d7767962aff3513497015c045aa266.jpg
3e785efaf9faea189f04b62c9489fc40.jpg